İski Su Kesintisi

iski su kesintisi

İstanbul’un su dağıtıcı olan İSKİ’nın su problemi her ne kadar son zamanlarda azalmış hatta sona ermiş olsa da bazen şebekelerden veya istenmeyen planlı olmayan sebeblerden dolayı iski su kesintisi problemleri ile karşı karşıya geliyor.

Aslında bu da her böyle büyük bir metropol şehir için olağan bir durum olarak görülebilir.

Yaşanan bu kesintilere karşılık deneyimli İSKİ Ekibi tarafından derhal müdahale edilerek vatandaşları mağdur bırakmamak için çalışmalar olağan hızıyla sürdürüldüğünün altını çizmekte fayda var.

Başlıca İski Su Kesintisi Sebebleri;

Şebeke Hattı Arızası
Basınç Düşüklüğü
Ana İsale Hattı Arızası
Boru Patlaması
Bakım & Onarım Çalışmaları

Sorgulama sayfasında Ümraniye, Üsküdar, Kadıköy, Kartal ve diğer ilçelerde var olan çalışmaları görebilirsiniz.

İstanbul il sınırları içinde meydana gelen su kesintilerinin nerelerde ve ne zaman yapılacağını bu sayfa aracılığıyla öğrenebilir arıza sorgulaması yapabileceksiniz. Lütfen yönlendirmeleri takip ediniz.

İSKİ SU KESİNTİSİ OLAN SEMTLER

Aşağıdaki bağlantıdan İski online arıza takip sistemine giriş yaparak sizin bulunduğunuz semt’de kesinti olup olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca kesintinin ne zaman sona ereceğinide öğrenebilirsiniz.

İSKİ SU KESİNTİSİ SORGULAMASI için TIKLAYINIZ

  • Su kesintisi, ilgili mahallelerin tümünü kapsamayabilir.
  • Arızanın giderilmesinin ardından ve sistemin işletmeye alınmasından sonra şebekenin düşük kotlarında su kullanımı abonelerimiz tarafından devam ettiği için boşalan şebekenin dolması zaman almaktadır. Bu nedenle üst kotlardaki abonelerimize su ulaşımı zaman alabilmektedir.

Kısayol: , , , ,

Kategori : İski Su Kesintileri
  1. cigdem diyor ki:

    Ya allah askina hangi devirde yasiyoruz. Surekli bakim gerektiricek ne yapiyosunuz. Biz calisan insanlariz ve bugun pazar camasir yikiyoruz temizlik yapiyoruz. Tak etti artik bu kadar da olmaz her hafta su mu kesilir. Yapmayin birakin ya insanlari sinir hastasi ettiniz. Bu kadar da olmaz gercekten. Dunyanin parasini aliyosunuz faturayla birlikte adam gibi ekip adam gibi ekipman kullanin o zaman.

Konu İle İlgili Yorum Yaz