145 Günlük Suyumuz Kaldı

İBB Başkan Topbaş: 145 günlük suyumuz var. Ancak yine de idareli kullanılmalı. Şahsen ben bardağıma içebileceğim kadar su dolduruyorum

iski su durumu
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, hiç yağmur yağmasa bile kentin 145 günlük suyu bulunduğunu bildirdi. Topbaş, “2007’de yüzde 7 olan baraj doluluğumuz şu anda yüzde 16 oranında. Ancak kullanım konusunda dikkatli olunmalı. Şahsen ben bardağıma bile içeceğim kadar su alıyorum. İçme kalitesindeki suyu her yerde kullanıyoruz” dedi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Taksim Meydanı ve Yakın Çevre Düzenleme Projesi’nin Beyoğlu’ndan sorumlu 2 No’lu Koruma Kurulu tarafından onaylandığını kaydeden Topbaş, “Koruma Kurulu’nun vereceği cevabı bekliyorduk. Şu anda sonuçlandı. Biz bu süreci beklemek zorundaydık” şeklinde konuştu. İski arıza durumu ile karşılaşmamak için suyumuzu israf etmeyelim.

İSTİKLAL CADDESİ DE DÜZENLENECEK

Yeni projeyle ilgili detaylar da veren Topbaş, “Üst yapı dediğimiz beton ortadan kalkacak. Yeşili, sert zemini olan ve Kurul’un da kabul ettiği ölçekte bir çalışmayı tamamladık. Yakın tarihte bu işe girip bir an önce bitirmeyi planlıyoruz” dedi. İstiklal Caddesi’nin de düzenleneceğini belirten Topbaş, “Seçilen malzeme ile yeni bir uygulama tamamlanacak. Malzeme üzerinde çok durduk, İstiklal Caddesi’nde Sultanahmet’te yaptığımız çalışmanın bir benzeri olacak. Yürüme konforunu bozmayacak biraz daha az kıvrımlı ve beton harç üzerinde olacak. İSTON özel olarak üretti. Taksim Meydan ı maalesef sadece geçiş alanı olarak kullanılıyor. İstiyoruz ki Taksim Meydanı yaşanılır bir yer olsun, vakit geçirilsin” dedi.

Kısayol: , , ,

Kategori : İski Haberleri
  1. Nevgün diyor ki:

    Bu devirde bakım için su kesintisi de ne demek? Millet aya gidiyor biz bakım için İstanbulgibi bir kentte 4 gün su kesintisine gidiyoruz. Şiddetle kınıyorum. . Bir şehri yönetmenin temeli o şehrin suyu, elektriği, yolu, çöpüdür. ABD de, Avrupa şehirlerinde neden acaba sular kesilmiyor? Aldığınız kararı tekrar gözden geçirin lütfen! Şİmdi biz suyu nasıl depolayacağız? Bunun için onlarca su bidonu mu alalım? Sağlığın ve hayatın temeli su yahu. Bunu da bize vermeyecekseniz niye varsınız ki?

Konu İle İlgili Yorum Yaz